DSC09146 DSC09294Dnia 31  maja 2014  roku w Dobromilu odbył się XII Piknik Rodzinny – Dobromil 2014 r.

Organizatorem pikniku był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach. Hasło przewodnie brzmiało ,,W indiańskiej wiosce” i w takim też klimacie odbyło się całe przedsięwzięcie.

Już o godzinie 10.00 uczniowie, dzieci z przedszkola zjawili się na polanie w Dobromilu. Początek pikniku został wyznaczony mocnymi i rytmicznymi uderzeniami w indiański bęben przez dyrektora Bogusławę Niemasz, wodza plemienia przybyłego na spotkanie ze społecznością szkolną, Marię Skrzypczak oraz  Beatę Orator i Martę Tarkowską, które wcieliły się w rolę pięknych Indianek. One też zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy w indiańskiej wiosce, stworzonej na polu biwakowym i użyczonym przez Przyjaciół Szkoły- Alinę i Ferdynanda Burasów. Państwo Burasowie od 12 lat fundują Nagrodę Główną, czyli rower górski.

Podczas pikniku dzieci zwiedzały rozstawione tipi, gdzie oglądały indiańskie trofea i oddawały się zajęciom charakterystycznym dla Indian. Wykonywały ozdoby i nawlekały koraliki, było również polowanie na bizony i taniec słońca. Udana zabawa, liczne konkurencje sportowe, pokazy tańca nowoczesnego, prezentacje wokalne, to wszystko wpłynęło na to, że wszyscy świetnie się bawili. A pogoda w tym roku dopisała wyjątkowo. Słońca i uśmiechów na buziach dzieci nie zabrakło

Najmłodsze dzieci, nasze przedszkolaki, mogły pozjeżdżać na dmuchanej, ogromnej zjeżdżalni, a także pojeździć konno dzięki uprzejmości właściciela stadniny z Jakubowa,  Pawła Chrobaka, prezesa Stowarzyszenia ,,Koń i człowiek’.

Wszystkie zmagania uczniów zostały nagrodzone. Fundatorem nagród było Starostwo Polkowickie, Fundacja ,,Porozumienie Wzgórz Dalkowskich, Rada Rodziców Szkoly oraz przewodniczący Rady Gminy w Radwanicach Ryszard Niemasz.

Ponadto wszyscy uczestnicy i goście mogli zjeść pyszne ciasto z kawiarenki, upieczone specjalnie na tę okoliczność przez rodziców, a także spróbować wyśmienitej grochówki i pieczonej kiełbaski.

DSC09078