Dnia 21 marca w naszej szkole odbyła się bardzo ciekawa prelekcja poprowadzona przez osoby pracujące w Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Specjaliści opowiedzieli naszym uczniom o zastosowaniu i dostępności numeru alarmowego 112.

112 – to jednolity europejski numer alarmowy, który działa we wszystkich państwach UE dla różnego rodzaju zagrożeń. Numer ten nie zastępuje krajowych numerów alarmowych, lecz uzupełnia istniejące systemy w każdym z krajów Unii Europejskiej.

Głównym celem spotkania była właśnie popularyzacja wiedzy na temat numeru alarmowego. Dzieci poznały zasady działania numerów alarmowych, dowiedziały się jak należy dzwonić kiedy zaistnieje taka potrzeba oraz jakie grożą nam konsekwencje jeśli będziemy używać tego numeru dla zabawy.

Na zakończenie uczniowie zadali gościom mnóstwo pytań związanych z powyższym tematem a specjaliści rozdali ulotki informacyjne dotyczące wspomnianych zagrożeń , czapeczki oraz bidony.

Liczymy na to, że nasz udział w projekcie przyczynił się w znacznym stopniu do rozpowszechnienia numeru, dzięki któremu ratujemy życie innych ludzi. Mamy również nadzieję, że ci, którzy będą musieli z niego skorzystać, zrobią to w sposób odpowiedzialny i właściwy.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII