19 marca uczennice Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego: Rozalia Rzepka i Monika Kuminek wraz z nauczycielką p. Izabelą Jokiel gościły we Wrocławiu. Powód był nie byle jaki – dziewczęta wzięły udział w VII edycji wojewódzkiego konkursu historycznego „Znam historię polskich symboli narodowych” zorganizowanego przez SP nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu. Konkurs objęty jest patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a w jego organizacji partnerują: Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Piłsudczyków, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu.
Uczniowie z Radwanic po raz pierwszy uczestniczyli w tym konkursie. Etap wojewódzki składał się z dwóch części: wykonania prezentacji multimedialnej oraz rozwiązania testu składającego się z 45 pytań. Wzięło w nim udział 13 szkół czyli 26 uczestników.
Rozalia wykonała prezentację „Patrioci minionego stulecia”, a Monika „150 rocznica wybuchu powstania styczniowego”. W przygotowaniu prezentacji pomagały panie uczące historii: Izabela Jokiel i Renata Bogusz-Fedro. Prezentacje zdobyły wyróżnienia. Dziewczęta doskonale poradziły sobie z zadaniami testowymi i w ogólnej klasyfikacji Rozalia Rzepka zajęła I miejsce, a Monika Kuminiek – II miejsce. Laureatki otrzymały dyplomy i cenne nagrody: książki, gry edukacyjne oraz odtwarzacze MP3.
Od tej chwili we Wrocławiu z pewnością będą wiedzieć, że Radwanice są również w pobliżu Polkowic, a nie tylko pod Wrocławiem.