Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbyła się 1 września o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Bogusława Niemasz, która przywitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie serdecznie witając tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, czyli pierwszoklasistów. W swym przemówieniu pani dyrektor przypomniała, że rok szkolny 2015/2016 jest Rokiem Otwartej Szkoły, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport i środowiska lokalne. Następnie pani dyrektor zacytowała Walta Disneya: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także czegoś dokonać”, życząc wszystkim w tym roku szkolnym,  a zwłaszcza uczniom i nauczycielom, dążenia do realizacji marzeń.

 dsc05613