Sprawozdanie z uczestnictwa

              w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki

                             we Wrocławiu

 

W dniu 27.09.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

Grupa pod opieką p. Bożeny Nowickiej i p. Jolanty Łuki uczestniczyła w wykładzie „Elektroniczne nosy kontra zapachy w Twoim domu” oraz wystawach „Mars bez granic”, ”Gry matematyczne i logiczne” oraz „Kompania uzdolnionych robotów w akcji”.

Grupa pod opieką p. Mieczysławy Murak i Marii Rychlik najpierw zwiedziła Muzeum Anatomiczne, następnie uczestniczyła w  wykładzie „Przepis na życie – od cząsteczki DNA do białka” i wreszcie wzięła udział w wystawach „Laboratorium w mikroskali”, „Jakość powietrza w Twoim domu” oraz „Zastosowanie nowych technologii w inżynierii biomedycznej”.

Uzupełnieniem wykładów, pokazów i wystaw były odwiedziny w Parku Szczytnickim, gdzie na terenie Ogrodu Japońskiego podziwialiśmy piękno egzotycznych roślin w barwach jesieni.

Wreszcie udaliśmy się do Parku Wodnego „Hydropolis”, w którym zobaczyliśmy wodę w jej aspekcie geograficznym, chemicznym i fizycznym a także biologicznym.

Wycieczka była udana. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak fascynująca może być nauka, z pomocą której poznajemy otaczający nas świat.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII