25 września 2017 uczniowie klas czwartych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wybrali się do Wrocławia na Festiwal Nauki. Wyjazd te odbył się w ramach realizacji projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w Gminie Radwanice”.
Celem festiwalu jest zapoznanie uczniów z ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata, sprawienie, by nauka nie była postrzegana jako niedostępna i niezrozumiała. Organizatorzy chcą przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia.
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego obejrzeli Panoramę Racławicką. Niektórych zadziwiła forma prezentacji i ogrom obrazu. Gdzie kończy się malowidło.. Uczniom bardzo podobał się pobyt w Ogrodzie Japońskim. Zgromadzono w nim prawie 270 roślin drzewiastych

. Najwyższe piętro tworzą m.in. grupy dębów szypułkowych i kasztanowce zwyczajne oraz pojedyncze okazy rodzime i obce, np. jesion wyniosły, perełkowiec japoński, platan klonolistny, miłorząb dwuklapowy i modrzewnik chiński. W niższej warstwie rosną liczne cisy pospolite , niektóre ponad stuletnie. Różaneczniki , rosną w blisko 250 grupach i reprezentują około 50 gatunków i odmian. Część okazów pochodzi z nasadzeń wykonanych w latach 1909–1913.

ZAPRASZAMY DO GALERII