Uczniowie klas I-III wzięli udział w Konkursie Recytatorskim dla klas I-III zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie.
Laureatem etapu szkolnego został Mikołaj Kałużka – uczeń klasy Ib. Mikołaj wygłosił wiersze: „Ja i Ufo” Jadwigi Ruth Charlewskiej oraz „Gabryś” Juliana Tuwima.
2 marca Mikołaj wraz z dziadkami – Państwem Janiną i Aleksandrem Kałużka- udał się na II – międzyszkolny etap konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kotli. Tutaj zajął II miejsce w kategorii klas I.
Finał konkursu odbył się 14 marca w Powiatowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Głogowie. W każdej kategorii brało udział 6 recytatorów. Mikołaj zaprezentował się rewelacyjnie i tym razem ponownie zajął II miejsce. Otrzymał kolejny dyplom, nagrodę książkową oraz drobne upominki.
Sukces Mikołaja to w dużej mierze zasługa jego talentu. Wiele pracy w przygotowanie chłopca włożyła również mama – p. Renata Kałużka oraz wychowawczyni – p. Izabela Jokiel. Wnuka dzielnie wspierali dziadkowie – p. Janina i Aleksander Kałużka. Również koleżanki i koledzy z klasy trzymali mocno kciuki. Gratulujemy!!! Wierzymy, że jeszcze niejednokrotnie usłyszymy o naszym recytatorze.