16 kwietnia uczniowie klas I b, II b, i IV b wyruszyli na wycieczkę do Lubina. Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie „Helios”. Dzieci obejrzały film animowany pt.”Krudowie”, który opowiadał o pewnej jaskiniowej rodzinie, a przede wszystkim o ogromnej sile miłości rodzinnej mogącej pokonać wszystkie przeciwności.
Następnie dzieci zwiedziły wystawę „Podwodny Świat”. Składała się ona z czterech stacji. Na pierwszej stacji – w batyskafie – uczniowie przebrali się w specjalne podwodne kombinezony oraz zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas podwodnej podróży. Druga stacja to wizyta w głębinach morskich. Animator zaprezentował zwiedzającym tętniące życiem piękno krajobrazu rafy koralowej oraz czyhające na płetwonurków morskie potwory. Trzeci etap wyprawy to odwiedziny wraku statku królewskiego Mary Rose zatopionego w 1945 r. u wybrzeży Anglii. Tutaj dzieci poznały nie tylko historię podbojów morskich i zatonięcia statku, ale nawet poczuły jego zapach. Na zakończenie wyprawy młodzi płetwonurkowie wzięli udział w quizie dotyczącym odbytej wyprawy i otrzymali dyplomy „Odkrywcy Tajemnic Podwodnego Świata”.
Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych przeżyć. Jednego dnia dzieci mogły przenieść się do prehistorycznych jaskiń oraz w morskie głębiny.