25 marca w Sieroszowicach obchodzona była 56. rocznica odkrycia przez inżyniera Jana Wyżykowskiego złóż rudy miedzi. Z tej okazji uczniowie II klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach zaprosili gości na specjalnie przygotowany program artystyczny.
Jego najważniejszym punktem była sztuka teatralna, która opowiada o bliźniaczej siostrze Czerwonego Kapturka. Była nim wspaniała rudowłosa dolnoślązaczka – Miedziany Kapturek.
Miedziany Kapturek, tak jak jej sławna odpowiedniczka, również troszczy się o starą, schorowaną babcię. Niosąc jej koszyk z lekarstwami, spotyka w lesie niegodziwego wilka (ach, jaki on był straszny!). Na ratunek spieszy dziewczynce górnik przodowy z miejscowej kopalni. Babcia i wnuczka są ocalone, a drapieżnik ląduje w warszawskim ZOO.
W spektaklu uczestniczyła cała klasa. Mali artyści ciężko pracowali, aby spektakl sal się wydarzeniem magicznym i znakomicie wcielili się w bajkowe postacie. Otrzymali za to najwyższą nagrodę artystyczną od braci górniczej – owacje na stojąco, które długo nie pozwoliły im zejść ze sceny.