W dniu 7 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczne. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Tegoroczne warsztaty  zaplanowane zostały w godzinach od 12.30 do 15.30 w auli  szkolnej.

DSC07682

            Uczestnicy warsztatów  pod kierunkiem nauczycieli p. E.Ceklarz, p. M.Kochanowskiej oraz p. B.Orator mieli do wyboru kilka technik plastycznych, których wykonanie rozwijało twórczość i kreatywność uczniów oraz wymagało współpracy w zespole. Każdy z uczestników miał możliwość skorzystania z przygotowanych wcześniej pomocy i przyborów m.in.: styropianowych jaj, masy solnej, gałązek bukszpanu, wierzby, mchu, szablonów baranków i kurczątek oraz kolorowych motywów wielkanocno-wiosennych do ozdoby. Podczas wykonywania prac dzieci mogły utrwalić symbole wielkanocne i ich historię. Zarówno prowadzący jak i dzieci mieli możliwość opowiedzenia o tradycjach i zwyczajach świątecznych , które są u nich w domach .

         Możliwość wspólnej pracy  sprawiła dużo radości  dzieciom i nauczycielom. Prace dzieci cieszą oczy na wystawie zorganizowanej w holu na piętrze szkoły.