07 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja. Przez kilka dni każda z klas uczyła się wybranej piosenki. We wtorek dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Uformowały radosny korowód i udały się pod Urząd Gminy w Radwanicach. Tutaj dzieci powitał wójt p. Paweł Piwko. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń „Mazurek 3 Maja”. Potem każda z klas zaprezentowała przygotowaną piosenkę. I tak: kl. I – „Jesteśmy Polką i Polakiem”, kl. II – „Płynie Wisła, płynie”, a kl. III – „Jak długo w sercach naszych”. Na zakończenie spotkania dzieci odpowiedziały na pytania p. wójta zadane słowami wiersza „Katechizm polskiego dziecka”. Gospodarz Urzędu Gminy podziękował dzieciom za odwiedziny i wręczył słodki poczęstunek.
Kolejnym punktem dnia był spacer pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tutaj dzieci dowiedziały się, że pomnik został ufundowany w 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i jest hołdem oddanym temu wielkiemu Polakowi przez mieszkańców gminy Radwanice.
Po powrocie do szkoły uczniowie spotkali się w auli, gdzie wysłuchali opowiadania p. Izabeli Jokiel o wydarzeniach z 3 maja 1791 r. oraz obejrzeli prezentację multimedialną „Polskie symbole narodowe”.

 

 

 

 

 

 

autor: Izabela Jokiel