Dnia 15 lutego 2018 roku, odbyła się wycieczka do Karpacza. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie klas III – VII SP, klasy III Gimnazjum. Opiekunami tejże wyprawy byli: Dorota Kaleta – Tymowicz, Bartosz Różycki, Kazimierz Laskowski.
Pierwszym punktem było Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego.
Muzeum to nie tylko ekspozycja, ale wielki plac zabaw dla małych i dużych. Wyposażona jest w guziki, joystiki i piloty zdalnego sterowania, które pozwalają na wprawianie modeli w ruch.
Ciekawscy znaleźli tu coś dla siebie – przy każdej z gablot zostały umieszczone tabliczki prezentujące najciekawsze informacje o modelu/budowli. Następnie przeszliśmy do Muzeum Konsol i Gier video. Jest to wyjątkowe miejsce w Karpaczu, w którym zgromadzono cały przekrój przeróżnych konsol gier video, jakie powstały na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Znaleźć tu zatem można zarówno konsole pierwszej generacji (w zbiorach muzeum znajduje się PHIPLIS TELE-SPIEL z 1975 roku), jak i najnowsze konsole generacji 8. Konsole to jednak nie wszystko co wchodzi w skład ekspozycji tej oryginalnej wystawy. Znajdują się tu bowiem także komputery, gry, pady, joysticki oraz wiele innych gadżetów, które związane są z grami video. W dodatku, ku uciesze zapalonych graczy nie zabrakło tu nawet stanowisk do samodzielnej gry, na oryginalnych konsolach, w kultowe i doskonale znane tytuły, takie jak: Pong, Super Mario Bros, Duck Hunt, Donkey Kong, Sonic, Giana Sisters i wiele innych.
Saneczkowa Góra – jazda na saneczkach to świetna zabawa zwłaszcza w dobrym i zgranym towarzystwie. W grupie można poszaleć, a jazda na sankach „smakuje inaczej”, bawi i wyzwala mnóstwo śmiechu i radości. Wspaniała zimowa pogoda i świeży śnieg dostarczyły nam wielu wrażeń, ale także pozwoliły zgłębić wiedzę o zasadach bezpiecznego zachowania się na stoku. Po takich saneczkowych szaleństwach mamy więcej energii i optymizmu!!! Wszyscy razem zgodnie stwierdzamy Hu! Hu1 Ha! Nasza zima nie jest wcale taka zła, a zjazdy na sankach to super propozycja na czynne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu zimą.