[SinglePic not found]Dnia 16.11.2016 uczniowie z klas: IV – VI pojechali do kina „Helios” w Lubinie na projekcję filmu „Za niebieskimi drzwiami”.

Cele i złożenia programowe wycieczki:
– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),
– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu
– integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz…

Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas autobus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu.  Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do Radwanic.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII