[SinglePic not found]   Dzień 10 maja 2016 roku zapowiadał się niezwykle interesująco, nie tylko ze względu na  się świetną pogodę, ale przede wszystkim na to ,co czekało klasy IV a  i IV b .Tego dnia uczniowie wraz ze swymi wychowawcami p. Dorotą Kotapską i p. Gabrielą Węgrzynek mieli uczestniczyć w lekcji przyrody w terenie. O godz.9:00 pełni pozytywnej energii ,niezwykle podekscytowani wyruszyli ,by przeżyć niezwykłą przygodę.

Po dotarciu do Przemkowa udali się na spacer w okolicę starorzecza. Drogę umilało im beczenie pięknych owieczek wrzosówek. Po dotarciu na miejsce i podzieleniu przez panią przewodnik klas na grupy uczniowie przystąpili do wytężonej pracy. Sprawdzali m.in. stan wody ,określali jej właściwości ,”łowili” przebywające w niej żyjątka. Swą wiedzę zapisywali na specjalnych kartach pracy.

Kolejnym punktem tej arcyciekawej lekcji było przejście do wieży widokowej. Niektórzy mieli lęk wysokości ,ale go pokonali ,warto było. Widok ,jaki roztaczał się przed nimi ,zapierał dech w piersiach.

Zmęczeni, ale jakże szczęśliwi, zasiedli wokół ogniska i zajadali przepyszne kiełbaski.

Powrócili do szkoły z postanowieniem, że będą namawiać nauczycieli na kolejne tak ekscytujące lekcje w terenie.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII