Dnia 5 października 2011 roku byliśmy na kolejnym wyjeździe do MultiCentrum w Jaworze. Wyjazd ten zorganizowany został w ramach projektu “Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W Centrum dobraliśmy się w grupy 3-4 osobowe i składaliśmy maszyny, które po podłączeniu do zasilania z baterii słonecznej lub odpowiedniego oprogramowania komputerowego wykonywały ruch. Udało nam się skonstruować wiatraki, karuzelę i eleganckie samochody. Część z nas pracowało przy aranżacji muzyki.
W przerwie dostaliśmy po dwie bułki obłożone serem i wędliną oraz kartonik z sokiem.

Zajęcia bardzo nam się podobały – zawierały poważną naukę, zabawę i nowoczesną technologię. Czekamy na kolejny wyjazd i mamy nadzieję, że będzie równie fascynujący.
Po zajęciach wyszliśmy na miasto, żeby zobaczyć zabytki jakie tu się znajdują, Weszliśmy do Kościoła Pokoju, gdzie historię tego zabytku opowiedział nam kościelny. Następnie poszliśmy na rynek, żeby spróbować fantastycznych lodów/polecamy/.