W dniach 16-22.11.2015 r. uczniowie klas II wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Martą Tarkowską i Izabelą Jokiel przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie, gdzie uczestniczyli w zajęciach zielonej szkoły. Poniedziałkowe przedpołudnie upłynęło na zapoznaniu się z regulaminami obowiązującymi w placówce. Wychowawczynie z DWDz podpisały z dziećmi kontrakt, wybrały Radę Turnusu oraz wyjaśniły zasady konkursu „Mój udział w życiu grupy”. Po południu dzieci wybrały się na spacer oraz bawiły się na placu zabaw. Wieczorem odbyła się powitalna dyskoteka.
Wtorek upłynął pod znakiem aromatycznych pierników. Do ośrodka przybyła p. Wanda z mężem i wspólnie przeprowadzili warsztaty „Piernikowy świat Pani Wandzi”. Dzieci poznały niektóre tajemnice związane z wypiekiem pierników oraz samodzielnie dekorowały pierniczki w różnych kształtach. Opowiedziały również gościom historię pierników-katarzynek, którą poznały w szkole. Wieczorem dzieci słuchały bajek na dobranoc.
W środę odbyły się zajęcia przyrodnicze „Dary przyrody pod mikroskopem”. Popołudnie dzieci spędziły w kinie Helios oglądając film „Rabusie fistaszków.” Wieczorem odbyła się impreza urodzinowa Marceliny Szkudło, Michała Pardo i Oliwiera Suchorukow. Były torty, wspólne śpiewanie „Sto lat” oraz życzenia i prezenty dla jubilatów.
W czwartek uczniowie wybrali się na wycieczkę po mieście, podczas której zatrzymali się pod przemkowskim pomnikiem przyrody – pięknym, rozłożystym dębem. Popołudnie wypełnił zapach cudownych mydełek, które dzieci wykonały z pomocą wychowawczyń z DWDz.
W piątek odbyły się dwa warsztaty. Rano ośrodek odwiedził p. Stanisław Rekut, który przeprowadzili warsztat „Miodowa szkoła”. Dzieci dowiedziały się, jak pożyteczne są pszczoły i samodzielnie wykonały woskowe świeczki. Potem udały się do Biblioteki Miejskiej, gdzie p. Leokadia Adamowicz poprowadziła warsztaty „W pracowni tkackiej”. Każdy uczestnik wykonał samodzielnie zakładkę do książki. Po południu odbyła się wycieczka do Piotrowic uczestnicy mogli tam obejrzeć dąb Chrobry – pomnik przyrody. Wieczorem panie z DWDz przeprowadziły bardzo interesujące zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.
Sobota była dniem wypełnionym mnóstwem zajęć. Przed południem odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Wrzosowa Kraina” w Borówkach. Dzieci powitała gospodyni – p. Bogusia. Oprowadziła je po aromatycznym ogrodzie ziołowym, a potem przeprowadziła warsztaty „Olejki zapachowe”. Następnie dzieci wykonały pyszne litewskie pierogi, które zostały upieczone w piecu Baby Jagi. Odbył się również krótki spacer po miejscowości, podczas którego dzieci obejrzały zamieszkujące tu zwierzęta: daniele, kozy oraz pomyślały życzenie dotykając Lipy „Wróżki” z nadzieją na jego spełnienie. Po południu do ośrodka przybyli Indianie. Odbyły się indiańskie zawody w strzelaniu z łuku, łowieniu ryb oraz zapłonęło ognisko, na którym upieczono pyszne kiełbaski. Potem uczniowie poznali historię Indian, obejrzeli przedmioty codziennego użytku, ozdoby i broń oraz samodzielnie wykonali indiańskie bransolety i naszyjniki. Wieczorem odbyła się pożegnalna dyskoteka, podczas której dzieci wzniosły toast za udany pobyt.
Niedzielny ranek upłynął na podsumowaniu pobytu. Laureatami konkursu „Mój udział w życiu grupy” zostali:
Kl. II a
1. Inga Widera
2. Hanna Kałużka
3. Natalia Janas
Kl. II b
1. Amelia Dąbrowska
2. Arkadiusz Wołoszyn
3. Marcel Pokora
Wszystkie dzieci otrzymały drobne pamiątki i pełne wrażeń wyruszyły na spotkanie z rodzicami. Kolejny wyjazd już za półtora roku.

DSCN2796DSCN2728DSCN2667DSCN2666