W dniach 07.11.-13.11.2011 r. klasa 2 wraz z wychowawcą: Katarzyną Frankowską spędzała miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Był to turnus ekologiczny, który w 70% sfinansował powiat polkowicki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych.
Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowy z drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek.
Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I – założyciela tego miasteczka.

Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do dębu Chrobry, który liczy ponad 750 lat i jest jednym z najstarszych drzew w Polsce oraz do Rezerwatu Buczyna Szprotawska.

Byliśmy także w nadleśnictwie Przemków, gdzie zapoznaliśmy się z pracą leśnika oraz w Wilkocinie na ruchomych wydmach śródlądowych.

Odwiedzili nas także Indianie. Pokazali nam jak się dawniej ubierali, jaką bronią się posługiwali oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku.

Największą atrakcją okazała się wycieczka do Zamienic. Tam mogliśmy dokładnie przyjrzeć się danielom, a nawet karmić je z ręki. To było niesamowite.

Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klasy 2 z wychowawcą.