Radwanice, dnia 20.03.2020 r.

 Koledzy i Koleżanki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

            Tęskniąc za atmosferą szkoły, spotkaniami ze znajomymi i przyjaciółmi, może nawet za nauczycielami, wpadliśmy na pomysł, żeby podzielić się kilkoma naszymi wspólnymi przemyśleniami.

Okres „koronaferii” to czas, kiedy wszyscy możemy odetchnąć od ciągłego zmęczenia, wczesnego wstawania do szkoły, nawału pracy. Nie powinniśmy traktować jednak tego czasu jak zwyczajnych ferii.

Kwarantanna to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny – zwracał się minister zdrowia Łukasz Szumowski, apelując o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność.

Jednak kwarantanna wcale nie musi być samym złem, jest wiele sposobów na wykorzystanie tego czasu. Oto parę z nich:

  1. Wreszcie mamy wolny czas, spędź go z rodziną!Może warto poprzeglądać stare albumy, czy obejrzeć jakiś dobry film.
  2. Posprzątaj w pokoju!Zbliża się Wielkanoc, a domowa kwarantanna to dobry czas, by spokojnie zaplanować sprzątanie.
  3. Ucz się języka obcego!Dzisiaj na rynku jest masa internetowych aplikacji, które ci w tym pomogą. Jeśli chodzi o aplikacje na Androida i IOS do nauki języka, wypróbuj na przykład: Busuu, Duolingo, HelloTalk, cz Memrise.
  4. Spacer!Dotlenienie i dawka witaminy “D” zapewni dobre samopoczucie.
  5. Kursy online! Do nauki języka angielskiego polecamy takie aplikacje jak Quizlet, czy Engly. Do powtórek z lektur i nie tylko, sprawdzi się Wiedza z wami podstawówkapolecana szczególnie przed egzaminem dla ósmoklasistów.
  6. Relaks.Być może jest to czas na głębokie przemyślenia, wyżalmy się komuś bliskiemu. Na pewno młodzi ludzie mają wiele pytań do świata, to może być dobry  czas na znalezienie na nie odpowiedzi. 
  7. Wyzywanie. Może warto coś ugotować dla całej rodziny, a może poćwiczyć , choć się bardzo nie chce, namalować obraz, napisać do kogoś z kim się urwał kontakt. Przede wszystkim jednak warto pamiętać o osobach starszych i chorych, uczmy się od nich wytrwałości.

Mamy wyjątkową okazję przećwiczyć umiejętność czekania. Najczęściej wszystko mamy na wyciągnięcie dłoni, natychmiast i jeszcze przez całą dobę. Dlatego dzisiaj zachęcamy wszystkich do cierpliwości i apelujemy o mądre, przemyślane decyzje, to od nich zależy, jak będą przebiegać następne dni czy tygodnie. Swoją postawą mamy  ogromny wpływ na to co się dzieje wokół nas.

Zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegajmy kwarantanny. Od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

Pozdrawiamy i do zobaczenia jak najszybciej
Samorząd Uczniowski
przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach