DSC0785428 stycznia 2016 r. aula szkoły zamieniła się w salę balową, bajecznie kolorową dla uczniów klas I – III. Przypomnijmy, że karnawał to czas maskarad, zabaw, który trwa od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. Wśród dziewczynek gościliśmy królewny, księżniczki, wróżki, kowbojki, zwierzątka, Indianki a nawet rycerzy. Chłopcy byli poprzebierani w kowbojów, sportowców, rycerzy, Zorro, Spider-manów, żołnierzy i innych bohaterów słynnych bajek i filmów.
DJ-jami byli uczniowie klasy VI– Norbert Raś i Mateusz Zaorski. To była nietypowa zabawa przy tablicy interaktywnej. Dzieci mogły naśladować ruchy piosenkarzy. Rozbrzmiewały dźwięki Macareny, Gangnam Style, Margaret, piosenki z “Krainy Lodu”. Wiele emocji wywołały konkursy prowadzone przez panią Kasię i Iwonę, wymyślone przez członków Małego Samorządu.
Kto nie chciałby zjeść pączka na patyku, przekuć balona szpilką, czy wypić mleka przez słomkę? Ile śmiechu było na sali, kiedy każda wybrana para z klasy próbowała swoich sił w czasie pościgu za balonem, przywiązanym do nóg innej pary, Chłopak tańczył z partnerką na gazecie, trzymał ją w ramionach, a nawet na rękach tak, aby utrzymać się na małym kawałku gazety. Uczniowie klas I–III rozwiązywali zadania ruchowe ukryte w balonie. W przerwie wszyscy mogli zjeść poczęstunek w swojej sali, zorganizowany przez rodziców i wychowawców.

Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły, która przekazała pieniądze na nagrody na konkursy balu karnawałowego. Dzięki nim motywacja wśród uczniów do udziału była 100 %.

ZAPRASZAMY DO GALERII