20 stycznia 2016r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym powitaliśmy zaproszonych gości- Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka, którym życzenia w Koncercie Noworocznym składali starsi Juniorzy– nauczyciele i pracownicy szkoły oraz młodsi– uczniowie. Uroczystość otworzyła pani dyrektor- Bogusława Niemasz z juniorami piosenką „Ding, Dong”, witając również radnych gminy i powiatu Radwanice. Przesłanie koncertu „Jasność w ciemności świeci” wprowadziło nas w nastrój świąteczny dzięki wysłuchaniu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „Rybałci” pod kierownictwem pani Aleksandry Stramy oraz zespołu wokalnego pani Ewy Krawczyk. Refleksji na oczekiwanie Narodzenia Dzieciątka Jezus Seniorzy mogli się oddać podczas oglądania Jasełek w wykonaniu uczniów klas I–VI, przygotowanych przez panią Beatę Orator. Ten niezwykły montaż słowno–muzyczny, dekoracje, kostiumy i wspaniała gra aktorska zachwyciła widownię, przekonując Juniorów i Seniorów aby tradycją się stało z pokolenia na pokolenie przekazywanie tradycji bożonarodzeniowej. Uczniowie klas VI opowiedzieli o niej przy stole wigilijnym we fragmencie „Chłopów” W. Reymonta.
Na mądrość, cierpliwość, dobroć Seniorów zwróciła uwagę pani Renata Bogusz– Fedro oraz pani Beata Orator w wierszach, że mogą też uprawiać gimnastykę, porozmawiać i pośpiewać w Klubie Seniora w Radwanicach.
Życzenia zdrowia oraz te na wesoło, aby stopy procentowe Seniorzy przybliżyli do Europy składał uczeń klasy IV – Konrad Wójcik. Serduszko w rytmie cza cza zagrało dla wszystkich w wykonaniu uczennicy klasy VI– Aleksandry Stemplewskiej.
Oczywiście były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radwanicach Marian Kobzda, prezes Klubu Seniora „Optymiści” zachęcał do zostania członkiem klubu, zaproszonych gości na sali.

ZAPRASZAMY DO GALERII