13 maja w Radwanicach odbył się koncert charytatywny „Dla Laury”. Jego organizatorami byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach i Oddział Gminny TPD w Radwanicach. Celem spotkania było zebranie środków na sfinansowanie operacji 6-letniej Laury Tarkowskiej. Dziewczynka urodziła się z całkowitym, obustronnym rozszczepem wargi, dziąseł i podniebienia. Laura przeszła już trzy bardzo skomplikowane operacje. Jednak ostatnia z nich, której koszt wynosił 80 tys. zł, nie powiodła się. Dziewczynkę czeka powtórna operacja.

Koncert rozpoczął się od wystąpienia mamy Laury – Marty Tarkowskiej, która opowiedziała historię swojej córeczki oraz  podziękowała organizatorom koncertu i przybyłym gościom. Następnie głos zabrały  przedstawicielki organizatorów: Bogusława Niemasz – dyrektor ZS-P w Radwanicach oraz Izabela Jokiel – prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach, które powitały uczestników oraz przedstawiły program spotkania. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: p. Kamil Ciupak –  wicestarosta Powiatu Polkowickiego, p. Paweł Piwko – wójt Gminy Radwance, radni powiatowi i gminni, szefowie lokalnych instytucji i organizacji oraz mieszkańcy gminy, którzy chcieli wesprzeć akcję.

Aby przybliżyć gościom postać bohaterki wieczoru – Laury – wyświetlono prezentację multimedialną „Niezwykła historia Laury”. W niejednym oku zakręciła się łza.

Kolejnym punktem spotkania były występy artystyczne. Jako pierwsze wystąpiły dzieci przedszkolne z grupy „Kotki”, której wychowanką jest Laura. Następnie zaprezentowali się uczniowie z miejscowych szkół podstawowych i gimnazjum. W ich programie były piosenki wykonywane przez solistów, tańce, recytacja, gra na instrumentach oraz pokaz jujitsu. Koncert uświetniły swoimi występami zespoły ludowe „Swojacy” z Radwanic oraz „Brzegowiacy” z Brzegu Głogowskiego.

Podczas koncertu odbyła się licytacja, która wywołała mnóstwo emocji. Jej uczestnicy mogli nabyć obrazy, książki, ozdobne figurki, pamiątkową srebrną monetę i wiele innych przedmiotów. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz, na którym dominowały wyroby rękodzieła, książki, maskotki. Uczestnicy koncertu mogli nabyć również pyszne domowe ciasto w kawiarence.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, nauczycielom, uczniom ze wszystkich szkół gminy Radwanice oraz wspaniałym rodzicom
i mieszkańcom, którzy, chcąc okazać wsparcie Laurze, tak licznie przybyli na koncert.

Kwota jaką udało się zebrać wynosi   8020,00 zł. Wszystkie zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na leczenie Laury. Wierzymy, że dzięki temu przedsięwzięciu jej droga do wyzdrowienia będzie krótsza i lżejsza, a na twarzy tej dzielnej dziewczynki pojawi się uśmiech.

 Jeśli ktoś z Państwa miałby życzenie powiększyć tę sumę – poniżej nr konta do wpłat: Fundacja ROZSZCZEPOWE MARZENIA
nr konta: 57 1020 1097 0000 7302 0117 8920  z dopiskiem: na leczenie Laury Tarkowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *