„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła Wisława Szymborska

Już po raz piąty, a u nas w Gminie Radwanice, po raz drugi, odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod tytułem „Ten obcy”. Poświęcony był on twórczości Ireny Jurgielewiczowej, w 110 rocznicę urodzin i 10 rocznicę śmierci. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Radwanicach, a patronat nad konkursem objął Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Polkowicach.

W konkursie wzięło udział 11 szkół podstawowych z powiatu polkowickiego. Dwuosobowe zespoły zmagały się z szeregiem pytań dotyczących lektury „Ten obcy” i znajomością biografii Ireny Jurgielewiczowej.

Zwycięzcą konkursu okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Parchowa, w składzie Karolina Koreń i Grzegorz Waligóra. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Przemkowie, którą reprezentowali: Patrycja Sitarek, Kinga Bałabuch. III miejsce zajął Zespół Edukacyjny z Gaworzyc, z przedstawicielami: Marcelą Matkowską i Aleksandrą Stefańską.

Zwycięzcom gratulujemy.

Tak wysoka frekwencja uczestniczących szkół w konkursie czytelniczym, pokazuje nam, na przekór temu co się mówi, że młodzież z naszego powiatu chętnie czyta i książka jeszcze długo nie zostanie zapomniana. A my ze swej strony, jako nauczyciele, będziemy wzmacniać w nich miłość do książki, min. organizując tego rodzaju konkursy. Zapraszamy za rok do Radwanic.

Koordynator konkursu

Renata Bogusz- Fedro, nauczyciel bibliotekarz ZSP Radwanice