Essay competiton jest konkursem na napisanie dłuższej wypowiedzi w języku angielskim. Rozprawka for and against (czyli za i przeciw) polega na przedstawieniu argumentów za i przeciw na zadany temat bez wyrażania własnej opinii. Opinion essay, czyli rozprawka z opinią, opiera się na naszej osobistej opinii, którą nakreślamy już na samym początku.

W tym roku II Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego na napisanie eseju odbył się pod hasłem „Let’s save the planet”. Przedmiotem konkursu było zatem napisanie wypracowania w języku angielskim na określony temat z obszaru: „Ochrona środowiska”. Do konkursu przystąpiły 2 uczennice klasy 8 ze Szkoły Podstawowej z Buczyny oraz 2 uczennice klasy 8 z Zespółu Szkolno – Przedszkolnego z Radwanic. Uczestniczki podjęły się ogromnego wyzwania i spróbowały swoich sił w trudnej rywalizacji.

Na zwycięskim podium stanęły uczennice obydwu szkół. I miejsce w II Powiatowy Konkursie z Języka Angielskiego „Let’s save the planet – essaycompetition” zajęła Dominika Dracker z ZSP w Radwanicach. Zaszczytne III miejsce przypadło Alicji Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Buczynie. Naszym drogim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

autor: Krystyna Zawis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *