Każdy z nas lubi dzień swoich urodzin. Dzieci mają Dzień Dziecka, a babcie i dziadkowie obchodzą taki dzień, który jest szczególnym darem podziękowania 21 stycznia dla każdej babci, a 22 stycznia dla dziadka za bezwarunkową miłość, cierpliwość, dobroć, lekcje życia. Tradycją radwanickich przedszkolaków jest świętowanie tych dni w swoich grupach. Wiersze pełne humoru, piosenki śpiewane w rodzinnej atmosferze
wielopokoleniowej, wywołały uśmiechy babć i dziadków, a nawet łzy wzruszenia. Wnuczęta pokazały w ten sposób, jak bardzo kochają babcie i dziadków. Bo kim jest babcia? Kim jest dziadek? To karta zapisanej historii rodziny, doświadczeń i mądrości.
24 stycznia 2020 r. grupy: „Skrzaty” i „Gwiazdeczki” powitały starsze pokolenie w aurze bożonarodzeniowej przedstawiając Jasełka przygotowane przez Magdalenę Remiszewską i Agnieszkę Gąsiorowską. Babcie i dziadkowie z powagą i refleksją słuchali kolęd i wierszy o
małym Jezusku, Maryi i Józefie, trzech królach, aniołkach, pasterzach i zwierzątkach, którzy zjednali ich serca.
29 stycznia 2020 r. dzieci z grupy 6 latków „Słoneczek” zaprosiły swoje babcie i dziadków na teatrzyk „Czerwony Kapturek” przygotowany przez Iwonę Derkacz. Prosta nauka z baśni o słuchaniu przestróg przekonywała przedszkolaków do niezawierania znajomości z obcymi. Piosenki „Nie Mruczek”, piosenki „Gajowego”, „Ptaka”, „Wilka” wywoływały uśmiech na twarzach dziadków i babć, a spektakl zaskoczenie o tak wspaniałej grze aktorskiej. Piękna sceneria lasu, oprawa muzyczna odgłosów zwierząt, przyrody wprowadziła w odpowiedni klimat. Były też wierszyki z życzeniami i piosenki dla dziadków. Same słowa potwierdziły, że „Babci i dziadka przyznać to trzeba każdemu dziecku w życiu potrzeba”. 30 stycznia o miłości do babci i dziadka śpiewały i recytowały „Motylki”, której wychowawcą jest Paweł Żyta. Piosenki „Kiedy babcia była mała”, „O dziadku” zachęcały do wspomnień o ich dzieciństwie.
Dzień Babci i Dziadka w grupie “Żabki” przygotowany przez Natalię Horoszczak – Bethke odbył się 31 stycznia 2020 r. Przedszkolaki z entuzjazmem powitały seniorów. Zaśpiewały, zatańczyły i wyrecytowały wiersze. Po widowisku wspólnie z dziadkami usiadły do herbatki. Był to dzień pełen emocji i wrażeń zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
04 lutego 2020 r. w auli szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której dzieci 2,5 i 3 – letnie z grupy „Pszczółki” zaprezentowały ukochanym babciom i dziadkom program artystyczny. Występ rozpoczął się od powitania gości piosenką „Wszyscy
są, witam was”, następnie dzieci zaśpiewały piosenkę „Babcia i Dziadek”. Kolejnym elementem występu była recytacja wiersza dla babci wraz z odśpiewaniem piosenki „Babciu, droga Babciu” i recytacja wiersza dla dziadka wraz z piosenką „Najdroższy Dziadku”. Po tym wszystkim dzieci zatańczyły taniec w parach do piosenki „Misie dwa” i odśpiewały wspólnie „Sto lat”. Po części artystycznej odbyło się wręczenie własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków w postaci złotej rybki – amuletu na szczęście. Na sam koniec dzieci zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek.
5 lutego witały swoim ukłonem i piosenkami babcie i dziadków „Jeżyki” z panią Małgorzatą Majewską. Swoje podziękowanie dzieci mogły wyrazić poprzez obdarowanie gości prezentami wykonanymi przez siebie. Życzymy Babciom i Dziadkom:

Aby babcia i dziadziuś

w zdrowiu długo żyli,
aby uśmiech dla nas mieli
w każdej wolnej chwili.
Pamiętajmy o ich sercu cały rok.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII! 💐