22 lutego 2020 r. odbył się Bal karnawałowy dla dzieci z gminy Radwanice w wieku od 3 do 9 lat, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” przy współpracy z Urzędem Gminy w Radwanicach oraz Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w auli szkoły. Sobotnie przedpołudnie zgromadziło rodziców z dziećmi, a nawet babcie, dziadków z wnukami zachęcając ich do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Ta inicjatywa lokalna pokazała, że weekend można spędzić integrując się z innymi mieszkańcami gminy. Odbyła się dzięki akcji „Podaruj serce w słodkim cieście”, z której część dochodu uzyskana ze sprzedaży ciast upieczonych przez członków Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, pracowników ZSP oraz rodziców dzieci przedszkolnych przeznaczono na organizację karnawałowego szaleństwa.

Zabawy, tańce, swawole na parkiecie to potrzeba nie tylko dzieci, ale i dorosłych w okresie karnawału. Ten czas już dobiega końca, kiedy się zbliża środa popielcowa.

Ostatnia sobota karnawału zachęciła do tańca dzieci, a rodziców wcześniej do wyszukania strojów karnawałowych na bal. Powitaliśmy więc bajkowe postacie: wróżki, czarodziejki, Elzy, Anny z Krainy lodu, Pszczółki Maje, księżniczki, Królewny Śnieżki, Śpiące Królewny, Kubusia Puchatka, czarownice, Spidermana, Batmana, Supermana, Ninjago, Żółwie Ninja,  piratów oraz zwierzątka: biedronki,  pszczółki, motylki, dzwoneczki, pajączki, ptaszki, nietoperze . Sala bajeczna, ustrojona różnobarwnymi balonami, kolorowymi maskami i krepiną zapraszała do pierwszego tańca przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”.

Miło było popatrzeć, kiedy wszystkich porywały do zabawy panie animatorki z Centrum Zabaw „Kubuś Puchatek” – pani Gosia i pani Ewa. W czasie słuchania składanki muzycznej utworów uczestnicy balu ponieśli się w wir tanu tańcząc kankana, makarenę, lambadę, kaczuchy oraz do piosenek znanych wykonawców: Cleo, Roksany Węgiel, Viki Gabor i piosenek z fimów Disneya.

Niezwykłym punktem programu karnawałowego były bańki mydlane, które przyciągały małą i dużą widownię. Każdy z dzieci mógł je dotknąć albo zrobić swoje. Pokaz czarowania baniek różnej wielkości, kolorów zadziwił wszystkich.   Jeszcze ciekawsze były bańki z płomykiem, które zaskoczyły rodziców i dziadków. Kto chciał dowieść z dorosłych swojej odwagi mógł pokazać na swojej dłoni bańkę płonącą. Najwięcej radości przyniosło zamykanie w bańce.  Tańce „połamańce” wyginały wszystkich w różne strony. Widok pięknych strojów wprowadzał radość na twarzach maluchów, a skoczna, rytmiczna muzyka rozbawiała. Każdy mógł się poczuć królem czy królewną balu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w konkursach z przechodzeniem pod liną, przez tunel, czy tanecznym.

Gościem na balu był Shrek, który powitał uściskiem dłoni i tańczył razem z milusińskimi. Nawet twarze można było ubarwić dzięki mamie Gai – pani Monice Steciąg, która z wielkim artyzmem malowała motylki, biedronki, myszki na życzenie dzieci wytrwale czekających w kolejce. Dziewczynki: Iza, Weronika, Kinga i Jowita ze Szkolnego Klubu Wolontariatu służyły pomocą i tańczyły razem z najmłodszymi dziećmi. Pani Marta Zakrzewska, specjalista ds. promocji gminy wykonywała zdjęcia.   Tańcom nie było końca aż do poczęstunku przygotowanego w kawiarence przez członków stowarzyszenia.

Ile było frajdy, kiedy każdy z uczestników balu otrzymał nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Radwanicach. To sobotnie przedsięwzięcie ukazało, że spędzenie wolnego czasu na koniec ferii może być wyjątkowe, z daleka od zgiełku wśród zakupów w marketach, galeriach. Atrakcje na balu będą pamiętać wszyscy jeszcze bardzo długo. To był dobry sposób do podjęcia ruchu dla zdrowia i promowania atrakcyjnego spędzenia weekendu na terenie gminy Radwanice. Te niezapomniane chwile bowiem łączą społeczność lokalną i rodzinę.

Szczególne podziękowanie składamy członkom Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, dzięki którym odbył się bal: pani Annie Anczykowskiej, pani Iwonie Derkacz, pani Karolinie Hofmańskiej, pani Dorocie Kalecie – Tymowicz, pani Halinie Kozłowskiej, pani Karolinie Mikołajewicz oraz pani Ewelinie Sip.

Dziękujemy serdecznie panu Wójtowi Pawłowi Piwko za ufundowanie nagród dla dzieci oraz pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i rodzicom zaangażowanym w organizację balu, szczególnie paniom: Monice Steciąg, Agnieszce Gąsiorowskiej, Annie Cymbalak, Ewelinie Demeszuk, Alicji Baszyśniej, Marcie Zakrzewskiej i wolontariuszkom.

Dziękujemy Szanownym Rodzicom oraz pracownikom placówki, którzy upiekli ciasto na bal.

Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice i Dziadkowie, że spędziliście z nami sobotni czas.

📸 Zapraszamy do naszej galerii! 📸