6 grudnia już nadchodzi, a przedszkolaki, żeby umocnić wiarę w Św. Mikołaja, otrzymać prezenty są bardzo grzeczni i czekają na niego cały rok! Niektórzy z nich uczą się wierszy na ich temat. Zwycięzcy Przedszkolnego Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego w kategorii 4-5-6 latków reprezentowali naszą placówkę w dniu 5 grudnia 2019 w Grębocicach w Gminnym Ośrodku Kultury. Konkurs zgromadził wiele dzieci z różnych przedszkoli: Gaworzyc, Przedmościa, Polkowic, Grębocic i Radwanic.

Nasze maluchy miały wsparcie ze strony rodziców i pani Iwony, którzy im kibicowali.  Na powitanie usłyszały piosenkę „Jedzie Mikołaj” w wykonaniu dzieci z przedszkola z Grębocic. Już sama sceneria czterech wielkich czapek mikołajkowych oraz elementy strojów ubrania uczestników konkursu wprowadzała wszystkich w przeddzień świąteczny spotkania z siwym staruszkiem z workiem prezentów.

Z Publicznego Przedszkola z Radwanic w kategorii 4 latków recytował wiersz „Mikołaj” Kacper Dziedzic z grupy Jeżyki, której wychowawcą jest pani Małgorzata Majewska.

Wśród 5 – latków wiersz R. Lasoty „Kłopoty Mikołaja” mówiła Antonina Wrońska z grupy „Skrzaty”, której wychowawcą jest pani Agnieszka Gąsiorowska. Z 6 latków  recytowała wiersz „Mikołajki” D. Gellner Lena Górkiewicz z grupy „Słoneczka”, której wychowawcą jest pani Iwona Derkacz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Kiedy dzieci czekały na wyniki, to Panie Mikołajki zaprosiły do zabaw tanecznych, Quizu o Mikołaju. Nadszedł moment wyczekiwany – I miejsce z naszego przedszkola zdobyła Antonina Wrońska.

 

Gratulujemy Kacprowi, Lence i Tosi, która wyrecytowała I nagrodę.