Julian Tuwim i Jan Brzechwa to poeci, którzy są niezwykle uwielbiani przez dzieci, szczególnie przedszkolne. To rodzice, babcie i dziadkowie są pierwszymi nauczycielami zapoznania z kunsztem klasyki poezji dziecięcej. Czytają często na dobranoc oraz w czasie spędzenia z pociechami wolnego czasu. Nauka dowiodła, że codzienne czytanie dziecku jak i  przez dzieci i dorosłych rozwija osobowość, inteligencję i wzbogaca słownictwo.

Cieszymy się, że czytanie wierszy Jana Brzechwy i  Juliana Tuwima jest również bardzo częste przez rodziców dzieciom z naszego przedszkola. Zaproszenie na udział w konkursie recytatorskim przyjęło wiele uczestników wśród 4, 5 i 6 – latków. 17 maja 2019 r. odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją Jana Brzechwy” pod przewodnictwem jury pani Iwony Derkacz oraz członków – pani Agnieszki Gąsiorowskiej i Magdaleny Remiszewskiej. Jury oceniała interpretację utworu (dykcję, tempo, intonację), technikę żywego słowa, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzieci zaprezentowały się z wielkim zaangażowaniem, bezbłędnie, wywołując brawa publiczności i uśmiechy na twarzy, kiedy bawiły innych z grupy „Skrzaty”, „Słoneczka”, „Gwiazdeczki”, „Motylki” i „Sówki” podczas słuchania śmiesznych wierszy jak „Samochwała”, „Żuk”, „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka dziwaczka” itp.

Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców.

W kategorii 4 latków

– I miejsce – Izabela Sip – wiersz „Zoo”

– II miejsce – Jan Krzysztofiak – wiersz „Skarżypyta”

– III miejsce – Olivier Mizgalski – wiersz „Dzik”

– wyróżnienie – Marek Romanowicz- wiersz „Na wyspach Bergamutach”, Iga Skrok – wiersz„Kaczka Dziwaczka”

w kategorii 5 latków:

– I miejsce – Zuzanna Żyta – wiersz „Kaczka Dziwaczka”

– II miejsce – Viktoria Herman – wiersz „Na straganie”

– III miejsce – Izabela Murjas – wiersz „Żuk”

– wyróżnienie Mucha Natalia – wiersz Skarżypyta”, Aleksandra Miklarz – wiersz Samochwała”, Bartosz Loreth – wiersz Hipopotam”

w kategorii 6 latków

– I miejsce – Zofia Olejnik – wiersz „Tydzień”

Dyplomy i niespodzianki otrzymają wszyscy uczestnicy konkursy.

Izabela Sip, Zuzanna Żyta i Zofia Olejnik będą reprezentować nasze przedszkole w  V  Konkursie Recytatorskim Przedszkolnym w Grębociach dnia 4 czerwca 2019 r. Życzymy powodzenia!

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.