Jesienne popołudnie może być sposobem na spędzenie rodzinnego czasu dla dzieci i rodziców. 17 listopada 2022 Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” zorganizowało bożonarodzeniowe warsztaty w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach z panią Anną Witrykus, pracownikiem DZPK – Piotrowice. Rodzice ze swoimi pociechami z wielkim zaangażowaniem przypomnieli sobie tradycje świąteczne, które pani Ania przedstawiła na obrazkach.

Wszyscy uczestniczymy w świątecznej kolacji wigilijnej, ale rzadko, kto się zastanawia, dlaczego wieniec adwentowy ma 4 świeczki? Wyjaśniła to prowadząca, że jest to związane z 4 ewangelistami oraz z zapalaną kolejno świeczką w 4 niedzielę adwentu. Dzieci mogły się zapoznać także z tradycją kładzenia sianka pod obrus.

Dorośli i ich dzieci swoje ukryte talenty plastyczne mogli rozwijać podczas malowania figurek gipsowych: mikołajów, bałwanków, choinek, pasterzy, gwiazdeczek, bombek, aniołków. Kolorowe rękodzieła wychodziły spod rączek małych przedszkolaków i ich rodzeństwa – uczniów. Wszyscy miło spędzali czas w świątecznej atmosferze słuchając kolęd. Przed wszystkimi czekało jeszcze jedno trudniejsze zadanie – ozdabianie drewnianych plastrów świątecznymi motywami. Ile pięknych malowideł wykonały dzieci i ich rodzice – choinkę, bałwanki, kolorowe bombeczki. Te najpiękniejsze chwile z mamą i tatą na warsztatach będą wspominać zarówno jako rodzinne rozmowy i malowanie, ale również jako lekcja cierpliwości i słuchania siebie nawzajem podczas takich zorganizowanych wydarzeń. W dobie XXI wieku, naszego zabiegania, zatrzymanie się i wykonanie czegoś ciekawego z dzieckiem to wielkie przedsięwzięcie, często dla niektórych niemożliwe.

Każdy mógł również spróbować babeczki czy ciasta i ciasteczka. Zawieszka wykonana przez uczestników będzie piękną dekoracją drzewka świątecznego w domu i dumą rodziny. Nie mogło zabraknąć Podziękowania, upominku oraz gromkich braw dla pani Ani od członków Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, dzieci i rodziców.

Dziękujemy pani Annie Witrykus za prowadzenie warsztatów i piękne dekoracje. Dziękujemy również rodzicom, dzieciom i członkom Stowarzyszenia „Bliżej Siebie” za udział w warsztatach :), a pani Basi za pyszne babeczki.

Czekamy z utęsknieniem na kolejne świąteczne warsztaty….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *