Dnia 27.09.2022 r. odbyła się wycieczka dwóch grup przedszkolnych: „ Gumisi” oraz „ Rybek”, do zagrody edukacyjnej „Świerkowe Zacisze” w Jakubowie Lubińskim. Gospodarstwo położone jest na ternie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, co dało nam możliwość obcowania z naturą. Wycieczka została zorganizowana z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka.

Przedszkolaki mogły się dowiedzieć, jak polska wieś wyglądała dawniej. Dzieci miały możliwość utrwalenia wiadomości o leśnych zwierzętach, zwiedzały starą, wiejską chatę oraz oglądały skansen maszyn i urządzeń rolniczych. Największą atrakcją cieszyła się atrapa krowy, którą dzieci mogły samodzielnie wydoić. Na koniec spotkania przedszkolaki poznały proces powstawania masła oraz zmierzyły się z ciężką pracą jaką było jego ubijanie. Po przygotowaniu masła przyszedł czas na wspólną degustację. Każdy uczestnik zabrał również swoje masełko do domu, aby podzielić się z najbliższymi.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek od wyjątkowej kury z gospodarstwa w postaci „Kinder” jajka. Mimo nierozpieszczającej nas pogody, przedszkolaki wróciły z wycieczki zdrowe, zadowolone i uśmiechnięte.

autor: Barbara Pracowita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *