Od 16 marca 2020 mija już kolejny tydzień, kiedy placówki oświatowe są zamknięte. Nauczyciele Publicznego Przedszkola w Radwanicach wybrali różne sposoby komunikowania się z dziećmi zarówno poprzez kontakty mailowe, telefoniczne jak i facebook, realizując treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Cieszymy się, że rodzice bardzo chętnie pracują ze swoimi pociechami, aby w sytuacji pandemii zainteresować je literkami, zabawami matematycznymi, tekstami z zakresu literatury dziecięcej, piosenkami,  tańcami, zabawami ruchowymi, które wysyłają wychowawcy. Dzieci również uczą się poprzez zabawę multimedialnymi grami interaktywnymi rozwijającymi percepcję wzrokową, słuchową i koordynację wzrokowo – ruchową. Ile uśmiechu i innych emocji pozytywnych towarzyszy przedszkolakom, kiedy wykonają zadanie lub bawią się on – line, co pokazują zdjęcia przesłane przez mamę i tatę. Tęsknią uczniowie i dzieci 2,5 – 6 letnie za nauczycielami, paniami pomocami oraz koleżankami, kolegami, zabawkami, smacznymi posiłkami i salami.  Maluchy wykonują prace plastyczne w oparciu o usłyszane opowiadania czytane przez rodziców, babcię, dziadka, piszą literki, szlaczki, odejmują, dodają lub robią kwiatki, ptaszki itp.

To dobra lekcja tolerancji i szacunku dla rodziców i nauczycieli. Wspierajmy się więc nawzajem – Państwo i My!  To dobry sprawdzian z odpowiedzialności.

Dziękujemy Państwu za pracę zdalnego nauczania z milusińskimi i zapraszamy do dalszej współpracy. Na wysłane na zdjęciach powitanie nauczycieli przedszkola siostry: Gabrysia, Aurelia i Lilianka odpowiedziały szybko i artystycznie wykonując wielobarwne, wiosenne pozdrowienia dla Pani Dyrektor, nauczycieli i innych pracowników oraz dzieci.

Składamy Rodzicom wyrazy wielkiego uznania i podziękowania za czas, cierpliwość i wytrwałość w pracy z dziećmi 🥰
Życzymy zdrówka!