Dnia 26 listopada, o godz. 15:30, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach, rozpoczęło się widowisko słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W ten sposób cała radwanicka społeczność oddała hołd tym, którzy walczyli o niepodległość Polski. W “wieczornicy” brali udział rodzice uczniów naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych osób byli między innymi: wójt gminy Radwanice- pan Paweł Piwko, starosta polkowicki- pan Kamil Ciupak.

Nad całością oprawy artystycznej czuwała pani Marta Wiertelak. “Wieczornicę” rozpoczęła Lena Płaskoń- uczennica klasy 7a, która dzięki pieśni pt. “O mój Rozmarynie”, wprowadziła wszystkich obecnych w nastrój pełen nostalgii, patosu i zadumy nad losami naszej Ojczyzny.

Każda klasa, wraz z wychowawcami, zaprezentowała pieśń patriotyczną powstałą w okopach, na froncie, w marszu. Śpiewano także znane hity nawiązujące do czasów PRL-u, kiedy to nie można było głośno domagać się swoich praw. Największą popularnością cieszyła się piosenka zespołu Mr Zoob pt. “Mój jest ten kawałek podłogi”.

Tym wspaniałym występom towarzyszyła bardzo ciekawa oprawa narracyjna, która oprowadzała słuchaczy po dawnych czasach od momentów zaborów, po I i II wojnę światową, aż do wystąpień św. Jana Pawła II, który dla wielu Polaków stał się prawdziwą ikoną wiary w niezależność państwa i wolność słowa.

Nie obyło się także bez cudownego występu dziewczynek z koła tanecznego, przygotowanego pod czujnym okiem pani Anny Trochanowskiej oraz wspaniałej recytacji w wykonaniu Hani Kałużki i Marysi Zawis.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII