[SinglePic not found]Publiczne Przedszkole w Radwanicach jest placówką, w której ważnym priorytetem jest   kształtowanie u dzieci przedszkolnych nawyków zdrowotnych zarówno w zakresie zdrowego żywienia jak i aktywności ruchowej.  Realizowana jest Innowacja pedagogiczna „Promocja zdrowia w przedszkolu”, zatwierdzona przez MEN. We wszystkich grupach przedszkolnych wychowawcy realizują Ogólnopolskie programy prozdrowotne „Akademia Aquafresh”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Już od najmłodszych lat ważne jest, aby dzieci nabierały przekonań do właściwego odżywiania poprzez działanie. W jesiennym okresie  przedszkolaki chętnie wykonują więc posiłki z przyniesionych warzyw i owoców.

Grupa 3 – latki „Słoneczka” z panią Iwoną przygotowała Witaminkowe zwierzątka z jesiennych owoców. Każdy maluch był przekonany, że umyte owoce zdrowie dadzą. 3 latki z pełnym zaangażowaniem robiły jeżyka i myszkę owocową z pomocą wykałaczek. Wielką frajdę sprawiło artystyczne dobieranie owoców: winogrona, jabłek, gruszek, śliwek, brzoskwiń. Każde dziecko wykonało upominek witaminkowy dla rodziców oraz „zwierzątko” do zjedzenia w przedszkolu.

GALERIA – WITAMINKOWE STWORZONKA W GRUPIE “SŁONECZKA”

Grupa  3 – 4 latki „Gwiazdeczki” z panią Agnieszką robiła sok z jesiennych i egzotycznych owoców. Najpierw maluchy umyły owoce. Dzieci pełne zapału w kolorowych fartuszkach, kroiły owoce na swoich deseczkach: kiwi, banany, śliwki, mandarynki, gruszki, winogron. Ile radości było podczas picia zdrowych soczków pełnych witamin, bez konserwantów i 100% owoców.

GALERIA – GRUPA GWIAZDECZKI PRZYGOTOWUJE SOK

Grupa 4 – latki „Motylki” z panią Magdą przygotowała kanapki pełne witaminek. Na każdym stoliku było kolorowo z warzyw, które każdy przedszkolak przyniósł wedle swojego upodobania. Potem to tylko krojenie ich na deseczkach wszystkich zachęciło do przystrajania swoich kanapek. Były one z rzodkiewką, pomidorkiem, ogórkiem, papryką a nawet z oliwkami, dżemem i serkiem. Wśród dzieci nie było ….niejadków.

GALERIA – GRUPA MOTYLKI ROBI KANAPKI PEŁNE WITAMINEK

Grupa 5 – latki „Żabki” z panią Natalią robiła sałatkę owocową. Oczywiście dzieci umyły owoce. Potem zaczęły je kroić pod okiem nauczyciela. Na stoliku były jesienne i egzotyczne owoce: banany, pomarańcze, mandarynki i oczywiście polskie jabłuszka, gruszki, śliwki czy winogron . Ze smakiem mogły potem zjeść fantazyjną sałatkę, udekorowaną według twórczości przedszkolaków.

GALERIA – ŻABKI PRZYGOTOWUJĄ SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Pani Dorota na zajęciach języka angielskiego też uczy dzieci o zdrowych witaminkach warzyw i owoców. W grupie „Motylków” dzieci mogły zapoznać się z ich nazwami. Poprzez odkrywanie warzyw z kuferka zapoznały się ze słowami: cucumber – ogórek czy owoców: pear – gruszka . Zabawa taka zachęca dzieci nie tylko do dobrej wymowy ale i spożywania witamin.

GALERIA – WITAMINKI NA ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W GRUPIE MOTYLKI

Pamiętajmy Drodzy Rodzice, że Wasze maleństwo, jeśli włoży dużo wysiłku w przygotowanie posiłku, to na pewno zje ze smakiem wszystko z talerzyka. Warto więc zabawić się z młodym kucharzem – przedszkolakiem w kuchni.

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]