Dnia 25.06.2019r. odbył się XVII Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników ZS-P w Radwanicach. Myślą przewodnią uroczystości było hasło: Piknik dla Niepodległej. Stanowił on zwieńczenie obchodów stulecia niepodległości w roku szkolnym 2018/2019. Piknik był doskonałą okazją do podsumowania działań szkoły i lokalnej społeczności. Podczas uroczystego otwarcia organizatorzy podkreślali, parafrazując słowa Romana Dmowskiego, że pomimo tego, że jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, łączy nas jeden cel. Celem tym jest Ojczyzna, dla której wszyscy żyjemy i pracujemy.

Tegoroczny piknik został połączony z  Galą Talentów. W trakcie uroczystości
p. Dyrektor Bogusława Niemasz wyróżniła uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę w wielu konkursach na terenie powiatu, regionu a nawet kraju, pokazując tym samym, jak szeroką gamę zdolności i umiejętności posiadają i cały czas doskonalą,
i rozwijają. Jak mawiał Paulo Cohelo talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Z piknikowej sceny płynęły zatem podziękowania i gratulację dla tych uczniów, którzy mieli tę odwagę by być najlepsi.

Galę Talentów uświetniły występy. Na scenie zaprezentował się szkolny zespół taneczny Atut, który do utworu Roksany Węgiel ,,sięgał tam, gdzie nie sięga wzrok”, „odkrywając przed publicznością nieznane lądy” taneczne. Grupy przedszkolne pięknie wyśpiewały definicje niepodległości i patriotyzmu. Występ finalny Adrianny Mazur był muzycznym podziękowaniem dla  wszystkich nagrodzonych oraz tych, którzy przyczynili się do sukcesów wychowanków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – rodziców i nauczycieli.

Kolory biało-czerwone zdominowały obszar pikniku. Organizatorzy, zaproszeni goście oraz dzieci i młodzież ubrani w narodowe barwy tworzyli żywą flagę dla Niepodległej. Wystawa plastyczna na szkolnych korytarzach podkreślała charakter uroczystości. Mogliśmy na niej znaleźć informacje na temat najważniejszych majowych wydarzeń historycznych. Nie zabrakło zatem plakatów i wzmianek o Konstytucji 3 Maja, Dniu Flagi czy 15-leciu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas pikniku zorganizowano różne konkurencje sportowych. Odbył się bieg
z flagą, skok z miejsca, przeciąganie liny. Zmaganiom międzyklasowym towarzyszył duch pozytywnej rywalizacji. Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

  • I – III   I miejsce klasa II a, II miejsce klasa IIb
  • IV       I miejsce klasa IVc, II miejsce klasa IVa
  • V       I miejsce klasa Va, II miejsce klasa Vb
  • VI      I miejsce klasa VIb, II miejsce klasa VIa

Najmłodsi ustawiali się w długich kolejkach do dmuchańców. Okrzykom radości nie było końca. Wyeksploatowane pokłady energii uczniowie mogli podładować na stoiskach z jedzeniem, gdzie królowały hot dogi, waty cukrowe, lody i spiralki ziemniaczane, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Dorośli zaś mogli skorzystać z dobrodziejstwa Kawiarenki, z której cały dochód został przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej.

W trakcie pikniku odbył się turniej szachowy, którego celem była popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. W turnieju wzięło udział  44 uczestników. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Wyniki w poszczególnych kategoriach:

  • Kategoria kl. I-III

1 miejsce – Marcin Kejna kl.2a
2 miejsce – Natalia Krawiec kl.2a
3 miejsce – Szymon Tryler kl.2a

  • Kategoria kl. IV-Gim.

1 miejsce – Weronika Woźniak kl. III Gim
2 miejsce  – Kornel Lewandowski – kl. VIb
3 miejsce – Mateusz Ściernicki – kl. Vb

  • Kategoria – Rodzice

1 miejsce – Mikołaj Litwiniec
2 miejsce  – Stefan Tryler
3 miejsce – Waldemar Frątczak

Punktem finalnym programu była loteria fantowa, w której można było wygrać wiele cennych nagród pozyskanych dzięki hojności naszych sponsorów. Największe emocje wzbudziło losowane nagrody głównej- laptopa- ufundowanego przez Wójta naszej gminy. Na szczęście na miejscu byli strażacy, którzy swoim pokazem ugasili gorące nastroje.

XVII Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Dla Niepodległej” odszedł już do historii, ale na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. A już za rok kolejna okazja do wspólnego aktywnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że znów dopiszą humory, pogoda, sponsorzy i  mieszkańcy naszej gminy.

 

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii!