Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą pełną kolorów, dźwięków i smaków tradycją,  2 lutego 2024 r. w klasach 1-3 SP w Radwanicach, odbył się kolejny bal karnawałowy, na który wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

 Na czas trwania zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motyle, zwierzątka, a chłopcy w królewiczów, rycerzy, super bohaterów, piratów, policjantów, strażaków, roboty i wiele innych postaci bajkowego świata.

 W auli podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Tańce były przeplatane wieloma konkursami: „Kolorowe maski”, „Taniec z gwiazdami”, taniec z balonami, kto szybciej wypije soczek, itp.. Podczas zabawy nie zapomnieliśmy o realizacji działań z zakresu zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania aktywności fizycznej i zorganizowaliśmy konkursy sportowe, podczas których zdrowa rywalizacja wzbudziła wiele emocji.

 Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursach, za które każdy uczeń otrzymał nagrodę. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Beata Orator

zabawa karnawałowa
zabawa karnawałowa