22 maja 2019 grupy Słoneczka i Sówki z panią Iwoną i panią Beatą zostały zaproszone na spektakl „Piotruś Pan” do Domu Kultury „Jowisz” w Gaworzycach. Przedszkolaki z Radwanic oglądając przedstawienie mogły czuć się jak w teatrze, bo Piotruś Pan wystawiony był w pałacu. Wspaniała gra aktorów z grupy teatralnej w różnym wieku szkolnym pod kierunkiem pani Barbary wprowadziła małych widzów  w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem był tytułowy Piotruś Pan, znakomity szermierz, chłopiec, który spędzał swoje dzieciństwo na wyspie Nibylandii. Niezwykłą fabułę stanowiła również gra Wandy, Janka, Michała, Krokodyla i Dzwoneczka. Aranżacje muzyczne, barwne kostiumy, role aktorskie dowiodły, że spektakl był bardzo interesujący i profesjonalny. Radwanickie przedszkolaki siedziały na widowni z wielkim zafascynowaniem i biły brawo. Integrowały się również na scenie z aktorami w czasie tańca pirackiego. Jednym z nich jest wychowanek z naszego przedszkola i obecnie uczeń szkoły podstawowej – Szymon Kęska, który w roli Wodza Indian ukazał swój talent aktorski. W czasie przygód Piotrusia Pana znajdujemy się u Indian i Tygrysiej Lili.  Spektakl uczy nas, że wygrywa dobro, kapitan Hak został pokonany.

Maluchy pięknie mówiły o przedstawieniu: super, pięknie, jeszcze przyjedziemy na inny teatrzyk… Dziewczynki marzyły o roli Syren, a chłopcy o roli Piratów.  Miłe przyjęcie dzieci z Publicznego Przedszkola z Radwanic przez panią Basię oraz panie Beatę i Joannę zachęciło do wspólnego zdjęcia oraz zwiedzania zabytkowego miejsca. Ten pałac barokowy wzniesiony był na przełomie XVII i XVIII w., przebudowany w XIX i XX w., obecnie siedziba Domu Kultury i Urzędu Gminy Gaworzyce. Pani Beata pokazała architekturę pałacu – niesamowite sklepienia, obrazy namalowane przez panią Joannę.

Cieszymy się, że mogliśmy rozbudzać swoje zainteresowania teatralne i zapoznać się z uczniami z pobliskiej gminy. Warto jest rozwijać się kulturalnie i czekamy z utęsknieniem na inne przedstawienie przygotowane przez grupę z Gaworzyc, które również przyjedziemy oglądać.