15 lutego 2018 r. w przedszkolu zagościła „Cisza” – spektakl Teatru „Moralitet” w ramach realizacji treści programu wychowawczo – profilaktycznego. Przedszkolaki odwiedzili Krasnal i Misio Tysio, którzy poszukiwali zaginionej ciszy. A kto ją zaburzył? Oczywiście ludzie, zwierzątka, nie zważając na zasady właściwego zachowania w lesie pozostawili śmieci, nie segregując ich oraz płosząc inne stworzenia i hałasując. Sceneria bajkowego lasu, kolorowych kostiumów aktorów zachęcała najmłodszych widzów do oglądania i zapraszała do zabawy interaktywnej. Dzieci uczyły się zasad wychowawczych oraz bezpieczeństwa. Pomagały one w roli aktorów na scenie posegregować śmieci, posprzątać las. Ważną kwestią było edukacyjne przesłanie spektaklu – razem przyjaciele mogą wszystko przezwyciężyć. Wspólnie przekonali bowiem inne zwierzątka, aby utrzymać czystość w lesie i przywrócić ciszę dookoła. Miło było nam jako nauczycielom posłuchać jak przedszkolaki pamiętają kodeks zachowania w lesie z zajęć w swoich grupach. Dobre maniery zwyciężyły!

Kiedy kurtyna opadła, to maluchy utrwaliły z Misiem Tysiem i Krasnalem, to czego się nauczyły na przedstawieniu. Promowanie treści proekologicznych, zdrowotnych, a zarazem wychowawczych jest wiodącą rolą naszego przedszkola.

 

Szanowni Rodzice prosimy przypominajcie Waszym pociechom o zasadach zachowania w lesie, na spacerze, na łące, wszędzie tam gdzie jesteście razem z nimi!

 

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii!