Do Szkoły Podstawowej w Radwanicach zawitał p. Dariusz Sztylka – wieloletni zawodnik i kapitan Śląska Wrocław drużyny ekstraklasy ligi piłki nożnej.. W barwach tej drużyny rozegrał 263 oficjalnych spotkań zdobył Puchar Ekstraklasy, wicemistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Polski.

DSC01814

Nasi goście rozpoczęli swoją wizytę od przeprowadzenia zajęć sportowych z uczniami. Było mnóstwo ćwiczeń i zabaw związanych z wprowadzeniem dzieci w świat piłki nożnej. Wszyscy bawili się doskonale. Następnie odbyło się spotkanie , podczas którego pan Dariusz opowiadał o swojej karierze. Uczniowie zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się, że nasz gość ma 36 lat, a jego rodzinnym miastem jest Wrocław. Rozpoczynał swoją karierę jako junior w klubie „Wratislavia Wrocław”, grał w klubach: „Zagłębnie Lubin”, „Polar Wrocław” i „Śląsk Wrocław”. Obecnie panowie prowadzą Piłkarską Akademię Mistrzów „Olympic” Wrocław.

DSC01729

Spotkanie z mistrzem odbyło się w ramach programu Mały Mistrz, w którym uczestniczą klasy I naszej szkoły. Od początku roku szkolnego dzieci na lekcjach wychowania fizycznego zaliczają przewidziane w programie testy sprawnościowe oraz zdobywają różne sprawności. Wychowawczynie – panie Izabelę Jokiel i Martę Tarkowską wspiera w działaniach nauczyciel wychowania fizycznego p. Bartosz Różycki. Uczniowie zdobyli już sprawność „turysta”. Obecnie pracują nad sprawnością „piłkarz”. Będą jeszcze m.in. „ „tancerz” i „lekkoatleta”. Przed pierwszoklasistami jeszcze wiele wyzwań. Należy przyznać, że podejmują je z ogromnym entuzjazmem.

DSC01723