Maciej Przybysz, uczeń czwartej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach uprawia motocross. Miłość do tego sportu zaprowadziła go na subregionalny etap III Dolnośląskiej Gali Talentów, której organizatorem jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
Do Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie na III Galę Talentów zjechali reprezentanci 29 placówek oświatowych- przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego regionu legnickiego.

Maciek przedstawił się w prezentacji, w której opowiadał o swojej miłości do motocrossu. Po raz pierwszy wsiadł na motorek kupiony przez tatę w wieku 4 lat. Najpierw trenował pod czujnym okiem taty i wujka, wieloletnich mistrzów Polski w motocrossie i radach enduro. Później stal się członkiem Klubu Motocross Polska Dobromil. Najważniejsze osiągnięcia Maćka to 7 miejsce w 2010 roku w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej, w kolejnym roku – 5 miejsce. W 2012 roku Maciek zajął już 2 miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów w sezonie 2012 zdobył tytuł Wicemistrza. W najbliższym sezonie będzie trenował już w Klubie Motocross Polska Polkowice. Maciek ma jedno marzenie, pragnie zostać Mistrzem Polski.
Trzymamy kciuki za Maćka. Za jego wielką pasję do motocrossu.