Akcja przeprowadzona była od dnia 18 do 22 kwietnia 2016 r. w tygodniu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Organizując tydzień ekologiczny w szkole kierujemy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych. W szkolnej akcji wzięły udział wszystkie klasy I-VI. Inicjatorem przedsięwzięcia była p. Gabriela Węgrzynek.

W poniedziałek 18 kwietnia odbył się apel podczas którego dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez ucznia klasy VI Norberta Rasia dotyczącą Dnia Ziemi. Po prezentacji został wyświetlony krótki filmik proekologiczny dotyczący segregacji odpadów. Następnie pani dyrektor Bogusława Niemasz ogłosiła wyniki konkursu „Ziemia moja ojczyzna” oraz wręczyła nagrody zwycięzcom:

I miejsce zajął Mateusz Zymiak uczeń klasy IVb,
II miejsce zajęła Gabriela Kukła z klasy VI,
III miejsce przypadło Klaudii Krasickiej, również z klasy VI.

Także zostały przedstawione wyniki i wręczone nagrody za drugi konkursu „Cuda z odpadów”:

I miejsce Szymon Kęska z klasy IVb,
II miejsce Oliwia Krutkopad z klasy Ib
oraz III Edwin i Eryk Łaszewscy z klasy IIb.

Na szkolnym korytarzu zostały wyeksponowane wszystkie prace, które można było podziwiać przez cały tydzień.
Po części oficjalnej klasy IV-VI wraz z opiekunami poszły posprzątać wyznaczony teren naszej gminy.

[SinglePic not found] [SinglePic not found] [SinglePic not found]
 
 
 
 
 
 

We wtorek 19 kwietnia odbyła się już po raz trzeci eko-giełda „Nie wyrzucaj wymień się z kolegą/koleżanką”. Uczniowie z całej szkoły mieli możliwość wymienić się swoimi rzeczami, które dla nich są bezużyteczne natomiast mogą przydać się komuś innemu.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 

Środa 20 kwietnia była dniem zdrowego odżywiania. Chętni uczniowie przygotowali zdrowe przekąski, które przynieśli do szkoły , aby podzielić się z innymi. Na stołach znalazły się same pyszności: owoce, kolorowe szaszłyki w formie “jeża na jabłkach”, kanapki z warzywami, swojski chleb z masełkiem i ogórkiem kiszonym, sok marchwiowy i bananowy a także domowe ciasta i ciasteczka bez konserwantów. Na poczęstunek dzieci zaprosiły wszystkich pracowników szkoły. W czasie degustacji na tablicy multimedialnej leciał pokaz slajdów z pracami uczniów klas I – III z okazji Dnia Ziemi, który wcześniej przygotowała p. Dorota Raś na lekcjach informatyki. W wolnej chwili można było zajrzeć do kącika czytelniczego znajdowały się tam broszurki i ulotki z serii „Trzymaj formę”.
Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie potraw.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 

Piątek był ostatnim dniem projektu i tym samym podsumowaniem całego tygodnia. Uczniowie mieli za zadanie w tym dniu ubrać się w kolorze brązowym, który jest kolorem Ziemi. Oprócz tego na lekcjach wychowania fizycznego p. Bartosz Różycki przeprowadził eko-zawody sprawnościowe.

[SinglePic not found]  [SinglePic not found]  [SinglePic not found]

 
 
 
 
 
 
ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII