W dniach 17-19 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do stolicy naszego kraju – Warszawy. Bardzo wesoła wycieczka zaczęła się jednak od poważnych akcentów. Zwiedzaliśmy  bowiem Muzeum Powstania Warszawskiego. Po zwiedzeniu samego muzeum obejrzeliśmy film „Miasto ruin”.

Następny dzień obfitował we wrażenia. Ogrom zabytków był przytłaczający. Tu Zamek Królewski,  a tam Pałac Kultury i Nauki. Liczne pomniki, Trakt Królewski, Nowy Świat,  Krakowskie Przedmieście a wszystko przyprawione legendami i opowiastkami historycznymi przewodnika. W Łazienkach przywitały nas wiewiórki i paw stroszący przepiękny ogon.  Całości dopełniły lekcje „Od Słońca do żarówki” i „Historia motoryzacji”, które odbyły się w Muzeum Techniki.  Posłuchaliśmy ciekawych wykładów wzbogaconych prezentacją omawianych przedmiotów.

DSCF3869

To nie koniec lekcji. Ach, te muzea. W Muzeum Narodowym, dzięki hojności sołtysa Radwanic p. Peregryma, mieliśmy lekcję dotyczącą „czytania” obrazów. Kazali nam nawet wypełniać ćwiczenia.

Perełką była jednak wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tam każdy znalazł coś dla siebie.

Jak widać uczyć się można wszędzie. Tyle, że na wycieczce w przyjemny sposób. Uczestnicy bardzo chcieli przedłużyć pobyt. Szkoda, że się nie dało…